Questing - odkryj tajemnice Radzionkowa

Gra terenowa z wykorzystaniem aplikacji

We współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego 2020/21 stworzymy wspólnie quest, czyli rodzaj gry terenowej, polegającej na odkrywaniu dziedzictwa Radzionkowa i tworzeniu nieoznakowanego szlaku, którym można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. Fabuła questu dotyczyć będzie historii i kultury ludowej naszego miasta. W grę będzie można zagrać na dwa sposoby, rozwiązując zagadki podane na ulotce lub opublikowane w darmowej aplikacji mobilnej Questy – Wyprawy Odkrywców, wykorzystującej geolokalizację.

Scenariusz stworzymy podczas warsztatów, w których wezmą udział edukatorzy ze sfery kultury, oświaty oraz grupa młodzież – wolontariuszy reprezentujących środowisko uczniowskie. Warsztaty poprowadzi trener z Questy – Wyprawa Odkrywców, wspomoże nas swoim doświadczeniem w pisaniu scenariusza gry, zagadek, wytyczeniu trasy
z geolokalizacją.

Inauguracja questu odbędzie się w połowie czerwca i połączona będzie z zorganizowaniem premierowych rozgrywek terenowych. Weźmie w nich udział grupa radzionkowskich licealistów.

Podstawą zabawy jest wędrówka trasą questu. Uczestnicy będą musieli odwiedzić ok. 10. punktów ważnych dla historii i dziedzictwa kulturowego Radzionkowa. Czytając wierszowane wskazówki, gracz pozna sekrety naszego miasta. Odpowiedź na zagadki znajdzie w terenie np. na tablicy pamiątkowej, zabytkowym budynku itp. Na końcu drogi czeka „skarb” – pojemnik finałowy, a w nim pamiątkowa pieczątka i Księga Questu.

Wraz z rozpoczęciem wakacji w grę będą mogli grać wszyscy zainteresowani. Wierszowane zagadki będą dostępne w darmowej aplikacji Questy – Wyprawy Odkrywców oraz na ulotkach.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021". Operatorem programu w województwie śląskim jest Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego.

Partnerzy

Zadanie pn. „Zakup gablot i systemów wystawienniczych w celu wzbogacenia oferty Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie” dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij