Test wiedzy o Tragedii Górnośląskiej

„Nieznani bohaterowie, zapomniane wydarzenia – rok 1945 na Górnym Śląsku”

Konkurs wiedzy historycznej jest wydarzeniem organizowanym w ramach obchodów 75. rocznicy Tragedii Górnośląskiej oraz 5-lecia istnienia Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku. Ma przyczynić się do wzrostu świadomości i wiedzy historycznej wśród uczniów szkół z województwa śląskiego.Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII) oraz ponadpodstawowych.

Zgłoszenia do 8.03.2020

Test odbędzie się 30 marca 2020 roku w Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku.

Każdy uczestnik ma za zadanie obowiązkowo zapoznać się lekturą: Rosenbaum S., Węgrzyn D.: Deportacje z Górnego Śląska do Związku Sowieckiego w 1945 roku. Katalog wystawy stałej w Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku w Radzionkowie, Katowice 2015.

Dwadzieścia pierwszych zgłoszonych placówek szkolnych otrzyma jeden bezpłatny, promocyjny egzemplarz książki, zarówno dla uczestników jak i pozostałych zainteresowanych tematyką Tragedii Górnośląskiej. Katalogi będzie można odebrać osobiście w siedzibie Centrum. Istnieje również możliwość wysyłki na koszt adresata.

Partnerzy

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij