IV Bieg Pamięci Deportowanych Górnoślązaków

W ramach IV rocznicy utworzenia Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku organizujemy "IV Bieg Pamięci Deportowanych Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku" we współpracy ze stowarzyszeniem "Cidry Lotajom". Wydarzenie odbędzie się 28 lutego 2019 roku.

Główną ideą biegu jest uczczenie pamięci ofiar Tragedii Górnosląskiej oraz integracja społeczeństwa.

UWAGA! W tym roku jest jeszcze jeden cel! Całość opłaty startowej zostanie przekazana na pomoc dla Oliwii Zając – mieszkanki Radzionkowa, u której zdiagnozowano guza Wilmsa prawej nerki. Dziewczynka przeszła chemioterapię i operację usunięcia nerki, aktualnie kontynuuje chemioterapię pooperacyjną. Niestety uczulenia na różne leki i suchość skóry są dodatkowym utrudnieniem w procesie leczenia.
Oliwia bardzo lubi zajęcia sportowe i zabawy na świeżym powietrzu, ale jej największą pasją jest fryzjerstwo. Uwielbia czesać i układać fantazyjne fryzury, już wie, kim chciałaby zostać w przyszłości. Jej ogromnym marzeniem jest posiadać swój własny zakład fryzjerski.
Koszty towarzyszące leczeniu oraz dojazdy do szpitala w Zabrzu i na kontrole do Wrocławia są dużym obciążeniem dla rodziny. Dlatego apelujemy do Państwa o wsparcie dla Oliwii którym będzie udział w biegu.
Oliwia jest również podopieczną fundacji ISKIERKA dlatego również zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualny numer subkonta dziewczynki oraz do przekazania 1% podatku w okresie rozliczeniowym. Za wszelką pomoc, w imieniu rodziny, serdecznie dziękujemy.
https://fundacjaiskierka.pl/podopieczni/29464/ 


Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkowy medal, wodę, ciepły napój oraz drobny poczęstunek. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie elektronicznej rejestracji oraz opłacenie opłaty startowej. Celem usprawnienia weryfikacji, prosimy o przesyłanie potwierdzenia przelewu na adres mailowy: t.nolewajka@deportacje45.pl. Szczegóły w regulaminie.

Biegowy peleton wyruszy około godziny 19.00 sprzed budynku Centrum. Dystans do przebiegnięcia: ok. 5 km ulicami naszego miasta. Nie będzie pomiarów czasowych, biegacze będą eskortowani przez odpowiednie służby. Uczestników biegu zapraszamy do zwiedzania stałej ekspozycji Centrum. Możliwość zwiedzania w dniu imprezy o godzinie 16.00, 17.00 lub po biegu około 20.00. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc konieczne jest dokonanie wcześniejszej rezerwacji. Rezerwacje nie będą przyjmowane w dniu biegu. Oczywiście bieg to nie wszystko! Przed wyruszeniem na trasę odbędzie się wernisaż wystawy czasowej.
To wydarzenie zaplanowaliśmy na godzinę 18.30.

Partnerzy

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij