Oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży

Po przerwie spowodowanej pandemią powracamy z ofertą edukacyjną, adresowaną do szkół podstawowych (klasy V-VIII) oraz ponadpodstawowych.

OFERTA:

1. Lekcja historii na wystawie stałej

Zajęcia prowadzone są w trakcie zwiedzania ekspozycji, z wykorzystaniem różnych eksponatów i kart pracy. Czas trwania ok. 60 min.

2. Program pilotażowy - warsztaty historii mówionej

Uczestnicy dowiadują się czym jest ta metoda oraz jak z niej korzystać. Uczą się przeprowadzać wywiad ze świadkiem historii, rozstawiać plan zdjęciowy oraz nagrywać ich opowieści.

Zajęcia zwracają uwagę na to, że wspomnienia są nie tylko zbiorem dat i faktów, ale emocjonalnym obrazem, który pomaga przenieść się w przeszłość. Podczas warsztatów wykorzystywane są zbiory z Archiwum Historii Mówionej CDDG, dotyczące II wojny światowej i deportacji do ZSRR. Czas trwania ok. 60 min.

W przypadku zainteresowania ofertą niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna lub mailowa - 32 307-35-36, kontakt@deportacje45.pl

Partnerzy

Zadanie pn. „Zakup gablot i systemów wystawienniczych w celu wzbogacenia oferty Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie” dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij