III Bieg Pamięci Deportowanych Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku!

Szanowni Państwo z okazji III rocznicy utworzenia Centrum zapraszamy na bieg!

W ramach III rocznicy utworzenia Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku organizujemy "III Bieg Pamięci Deportowanych Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku" we współpracy ze stowarzyszeniem "Cidry Lotajom". Wydarzenie odbędzie się 22 lutego 2018 roku.
Główną ideą biegu jest uczczenie pamięci ofiar Tragedii Górnosląskiej oraz integracja społeczeństwa.

UWAGA! W tym roku jest jeszcze jeden cel! Całość opłaty startowej zostanie przekazana na pomoc dla Bartka Zimroza – mieszkańca Radzionkowa, który w październiku ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi na motorowerze. Niestety Bartek doznał rozległych obrażeń mózgu i do dnia dzisiejszego jest w śpiączce. Wierzymy, że przyjdzie dzień kiedy młody Radzionkowianin się wybudzi, jednak w tej chwili niezbędna jest rehabilitacja neurologiczna i ruchowa. Potrzebne będzie także łóżko medyczne oraz inny sprzęt, który da nadzieje na powrót Bartka do zdrowia. Cel jest więc tym bardziej szczytny. Zachęcamy także do przekazywania 1% podatku: KRS 0000382243
oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1211 pomoc dla Bartka Zimroz”.


Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkowy medal, wodę, ciepły napój oraz drobny poczęstunek. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie elektronicznej rejestracji oraz opłacenie opłaty startowej. Celem usprawnienia weryfikacji, prosimy o przesyłanie potwierdzenia przelewu na adres mailowy: t.nolewajka@deportacje45.pl. Szczegóły w regulaminie.

Peleton wyruszy około godziny 19.00 z przed budynku Centrum. Dystans do przebiegnięcia: ok. 5 km ulicami naszego miasta. Nie będzie pomiarów czasowych, biegacze będą eskortowani przez odpowiednie służby.
Uczestników biegu zapraszamy do zwiedzania stałej ekspozycji Centrum. Możliwość zwiedzania w dniu imprezy o godzinie 16.00, 17.00 lub po biegu około 20.00. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc konieczne jest dokonanie wcześniejszej rezerwacji. Rezerwacje nie będą przyjmowane w dniu biegu.
Oczywiście bieg to nie wszystko! Przed wyruszeniem na trasę odbędzie się wernisaż wystawy czasowej. To wydarzenie zaplanowaliśmy na godzinę 18.30.

Szczegóły oraz regulamin dostępne tutaj:
Bieg Pamięci Deportowanych szczegóły i regulamin

Serdecznie zapraszamy do udziału :)

dodane: 30.01.2018, 11:00, aktualizacja: 30.01.2018, 11:23 / autor: Tomasz Nolewajka

Partnerzy

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij