Trwa zbieranie informacji, materiałów

Temat deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku przez wiele lat w opinii publicznej praktycznie nie istniał. Spowodowane to było panującym ustrojem politycznym, ale także faktem, iż osoby, które wróciły do kraju, nie chciały wspominać przeżytego piekła. Dziś, wspominając te trudne wydarzenia, mamy szansę uczcić pamięć tysięcy naszych przodków – ofiar Tragedii Górnośląskiej.

Zapraszamy do kontaktu z nami w przypadku posiadania przez Państwa, pamiątek lub informacji nt. tych wydarzeń. Zapraszamy do kontaktu:

– mailowego, pisząc na adres kontakt@deportacje45.pl;
– telefonicznego, dzwoniąc pod numer (32) 388-7-137;
– osobistego – w tym celu zapraszamy do Urzędu Miasta Referatu Promocji Miasta i Aktywności Społecznej (pokój nr 19, II piętro) ul. Męczenników Oświęcimia 42.

dodane: 29.01.2014, 11:36 / autor: TDcom

Partnerzy

Zadanie pn. „Zakup gablot i systemów wystawienniczych w celu wzbogacenia oferty Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie” dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij