Podcasty o historii mówionej

już na naszej stronie

W zakładce HISTORIA MÓWIONA opublikowaliśmy podcasty, które ułatwią nagrywanie świadków historii. 

Po zakończeniu projektu tam też opublikujemy prace konkursowe uczestników projektu "W poszukiwaniu świadka historii".

Zachęcamy do zapoznania się z filmami i inspirowania się nimi podczas nagrywania seniorów. Nagranie może być audio lub video. Ważne tylko by ścieżka dźwiękowa była bez żadnych zakłóceń, szmerów, niepotrzebnych dźwięków - to bardzo obniża jakość nagrania oraz ocenę pracy konkursowej. Najlepiej z pomieszczenia, w którym odbywa się nagranie usunąć wszelkie źródła zakłóceń. Osoby trzecie, które będą przebywały w pomieszczeniu należy poprosić o zachowanie ciszy.

Z pewnością podczas spotkania ze świadkiem historii uda się Wam nagrać długie i ciekawe opowieści. Na konkurs prosimy wysłać skrócone nagrania do 20 min. Jury niestety nie jest w stanie odsłuchać dłuższych nagrań. Gotowe nagranie razem z załącznikami (karta wywiadu i zgoda świadka na udzielnie wywiadu) należy dostarczyć do CDDG do końca miesiąca.

Dla zainteresowanych grup szkolnych możemy zorganizować dodatkowe warsztaty historii mówionej w naszym Centrum Dokumentacji, połączone ze zwiedzaniem wystawy stałej.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy.

dodane: 11.10.2021, 15:20, aktualizacja: 11.10.2021, 13:51 / autor: Małgorzata Laburda

Partnerzy

Zadanie pn. „Zakup gablot i systemów wystawienniczych w celu wzbogacenia oferty Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie” dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij