Dobiegliśmy do Doniecka

ale nie zatrzymujemy się

Po niecpo ponad dwóch tygodniach udało nam się wspólnymi syłami pokonać załozone 1726 km. Teraz sprawdzamy czy uda się powrócić na Górny Śląsk. Poruszamy się śladami tych, którzy w 1945 roku zostali wywiezieni na roboty przymusowe do ZSRR i nierzadko na własną rękę, często pieszo uciekali stamtąd do sowich domów.

W VI edycji Biegu Pamięci Deportowanych biegają z nami m.in. mieszkańcy Radzionkowa, Bytomia, Tarnowskich Gór, Chorzowa, Piekar Śląskich, Gliwic,  Kalet, Pilchowic, Tworoga, Nieborowic. Do wydarzenia przyłączyły się osoby indywidualne, grupy biegowe, sportowcy, włodarze sąsiednich miast. Są też osoby, które biegają wielokrotnie. Niektórym udało się na rzecz biegu pokonać ponad 200 km.

Tradycją biegu jest przeznaczanie opłat wpisowych na cel charytatywny. W tym roku przyłączamy się do zbiórki na rehabilitację 14-letniej Martynki Kukli - mieszkanki Radzionkowa, która każdego dnia wymaga stałej opieki i obsługi w każdym aspekcie życia. Ma padaczkę, autyzm, nie chodzi samodzielnie, nie mówi, nie rozumie poleceń. Zachęcamy do wpłacania bezpośrednio na konto Martynki w fundacji „Zdążyć z pomocą”:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.,
nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
10921 Kukla Martyna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

dodane: 23.02.2021, 14:30, aktualizacja: 23.02.2021, 14:34 / autor: Małgorzata Laburda

Partnerzy

Zadanie pn. „Zakup gablot i systemów wystawienniczych w celu wzbogacenia oferty Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie” dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij