VI bieg Pamięci Deportowanych

Razem do Doniecka

Lada dzień rozpocznie się VI edycja Biegu Pamięci Deportowanych Górnoślązaków. w tym roku w związku z utrzymującą się pandemią COVID-19 tegoroczna edycja Biegu będzie miała inny charakter niż zazwyczaj. Każdy zainteresowany będzie uczestniczył w imprezie indywidualnie, ale pod egidą realizacji wspólnego celu – upamiętnienia ofiar Tragedii Górnośląskiej.

Przez miesiąc, od 04.02.2021 do 4.03.2021 wszyscy zainteresowani akcją będą mogli nadsyłać zdjęcia lub zrzuty ekranu, dokumentujące pokonaną indywidualnie trasę, przez formularz przygotowany na stronie internetowej https://deportacje45.pl/content/70/vi_bieg_pamieci_deportowanych_gornoslazakow

Będziemy na bieżąco sumować Wasze wyniki i informować, czy wspólnymi siłami udało się pokonać założony dystans 1726 km, czyli z Radzionkowa do Doniecka (leżącego w Donieckim Zagłębiu Węglowym- Donbasie). Miejsce docelowe nie zostało wybrane przypadkowo - w 1945 roku Sowieci wywieźli tam wielu Górnoślązaków.

Dobrowolne opłaty wpisowe jak co roku przeznaczamy na cel charytatywny.

W rym roku każdy samodzielnie wybiera sobie trasę, reguluje tempo, godziny biegania. Zapraszamy zatem do udziału w imprezie wszystkich zainteresowanych, nie tylko profesjonalnych biegaczy, ale także poczatkujących. 

Regulamin, formularz zgłoszenia przebytego dystansu: https://deportacje45.pl/content/70/vi_bieg_pamieci_deportowanych_gornoslazakow

dodane: 01.02.2021, 14:04, aktualizacja: 01.02.2021, 14:15 / autor: Małgorzata Laburda

Partnerzy

Zadanie pn. „Zakup gablot i systemów wystawienniczych w celu wzbogacenia oferty Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie” dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij