wernisaż prac Małgorzaty Prokop-Wrony wykonanych sitodrukiem

22.10.2020

Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku

zaprasza na wernisaż wystawy prac Małgorzaty Prokop-Wrony wykonanych grafiką sitodrukową.

pt.: Non omnis moriar

22 października, godz. 18.00

Małgorzata Prokop-Wrona – absolwentka ASP w Katowicach (grafika warsztatowa – sitodruk). Tworzy zlecenia malarskie, rysunki lub murale. W 2019 roku rozpoczęła przygodę z tworzeniem autorskiej biżuterii, którą prezentuje na blogu https://pepeart87.blogspot.com/. 

Non omnis Moriar

„Zbiór prac sitodrukowych noszących tytuł Non omnis Moriar to temat pełen powagi i mojego upamiętnienia każdej jednej duszy, która zginęła, zmarła lub została zamordowana podczas II wojny światowej” – mówi autorka. 

Historia powstania grafik sięga 2008 roku. Wówczas autorka wykonała serię fotografii w Muzeum Auschwitz- Birkenau, a później oparła na nich temat swojej pracy dyplomowej. Grafiki, które wydrukowano na prześcieradłach, utrzymano w kolorystyce czerni, bieli i szarość. Inaczej wyglądają powieszone na ścianie, a inaczej na oknach w jasny dzień. Czasem przypominają całuny.

Wystawę będzie można oglądać do 22 listopada.

dodane: 24.09.2020, 11:28, aktualizacja: 01.10.2020, 12:59 / autor: Małgorzata Laburda

Partnerzy

Zadanie pn. „Zakup gablot i systemów wystawienniczych w celu wzbogacenia oferty Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie” dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij