Ogłaszamy konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

TEST WIEDZY O TRAGEDII GÓRNOŚLĄSKIEJ


„Nieznani bohaterowie, zapomniane wydarzenia – rok 1945 na Górnym Śląsku”


Konkurs wiedzy historycznej jest wydarzeniem organizowanym w ramach obchodów 75. rocznicy Tragedii Górnośląskiej oraz 5-lecia istnienia Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku. Ma przyczynić się do wzrostu świadomości i wiedzy historycznej wśród uczniów szkół z województwa śląskiego.Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII) oraz ponadpodstawowych.

Zgłoszenia do 8.03.2020

Test odbędzie się 30 marca 2020 roku w Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku.

Każdy uczestnik ma za zadanie obowiązkowo zapoznać się lekturą: Rosenbaum S., Węgrzyn D.: Deportacje z Górnego Śląska do Związku Sowieckiego w 1945 roku. Katalog wystawy stałej w Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku w Radzionkowie, Katowice 2015.

Dwadzieścia pierwszych zgłoszonych placówek szkolnych otrzyma jeden bezpłatny, promocyjny egzemplarz książki, zarówno dla uczestników jak i pozostałych zainteresowanych tematyką Tragedii Górnośląskiej. Katalogi będzie można odebrać osobiście w siedzibie Centrum. Istnieje również możliwość wysyłki na koszt adresata.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania w zakładce EDUKACJA - TEST WIEDZY O TRAGEDII GÓRNOŚLĄSKIEJ.

dodane: 11.02.2020, 15:39, aktualizacja: 20.02.2020, 15:05 / autor: Małgorzata Laburda

Partnerzy

Zadanie pn. „Zakup gablot i systemów wystawienniczych w celu wzbogacenia oferty Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie” dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij