Prace nad kolejną edycją projektu "W poszukiwaniu świadka historii"

Zdradzamy kilka nowości :) 

Pełną parą trwają prace przygotowawcze do kolejnej, trzeciej już, edycji projektu „W poszukiwaniu świadka historii”. W tym roku zadaniem uczestników będzie wcielenie się w rolę historyków-badaczy i utrwalenie w formie nagrania audio lub video wywiadu ze świadkiem historii z Górnego Śląska na temat jego wspomnień z okresu okołowojennego. Organizatorzy będą oceniać prace konkursowe, w których świadkowie historii opowiadają o zdarzeniach mieszczących się w przedziale czasowym 1935–1950.

W trzeciej edycji pojawi się kilka nowości. W tym roku naszym partnerem zostanie Ośrodek Pamięć i Przyszłość z Wrocławia, od lat specjalizujący się w rejestrowaniu przeszłości metodą Oral history i posiadający spore osiągniecia. Partner poprowadzi jeden z paneli warsztatów. Druga nowość związana jest z zaproszeniem do projektu nowych trenerów – filmowców. Prowadząc część szkolenia zapoznają młodzież z praktyczną stroną tworzenia materiałów filmowych oraz audio. Dostarczą także odpowiedni sprzęt dzięki czemu każdy będzie miał okazję stanąć po obu stronach kamery.

Warto także zaznaczyć, iż Śląski Kurator Oświaty po raz kolejny docenił wartość edukacyjną projektu i objął go honorowym patronatem. Tegoroczne warsztaty zorganizowane zostaną dzięki dotacji przyznanej z programu „Bardzo Młoda Kultura – województwo śląskie” z Narodowego Centrum Kultury, którego operatorem jest Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Nabór do III edycji projektu ruszy 1 września. Na naszej stronie niebawem opublikujemy formularz zgłoszeniowy. Nie zwlekaj ze zgłoszeniem, ilość miejsc ograniczona.

dodane: 23.08.2019, 11:55, aktualizacja: 19.09.2019, 10:35 / autor:

Partnerzy

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij