Nowość w ofercie CDDG

Zwiedzanie budynku dworca

Budynek radzionkowskiego dworca, w którym obecnie mieści się Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku, oraz jego historia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Z okazji  150-lecia uruchomienia pierwszej linii kolejowej w Radzionkowie zapraszamy do zapoznania się nowością w ofercie Centrum. Zapewniamy możliwość zwiedzenia dworca i wysłuchania zapomnianych opowieści, które tworzą tło historyczne jednego z najważniejszych budynków w Radzionkowie.

Podczas zwiedzania będzie można między innymi przyjrzeć się fotografiom dworca sięgającym początku XX wieku i porównać je z obecnym stanem budynku, zajrzeć do czytelni i archiwum oraz usłyszeć jak uruchomienie linii kolejowej wpłynęło na rozwój miasta. Zachęcamy także by podzielić się własnymi wspomnieniami (lub pamiątkami, na przykład zdjęciami) dotyczącymi obiektu. Albowiem to właśnie opowieści mieszkańców Radzionkowa o dworcu pozwolą odtworzyć jego zapomnianą historię.

Zdjęcia:

1.      Krawczyk J.A., Minas M., Nadolski P., Tyczka P., Wroński J.: Radzionków i Sucha Góra 90 lat temu. Radzionków 2001.

2.      Zbiory Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku.

dodane: 22.05.2019, 12:26, aktualizacja: 22.05.2019, 12:47 / autor: Małgorzata Laburda

Partnerzy

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij