Uwaga! materiały szkoleniowe z warsztatów i wskazówki dotyczące przygotowania prac konkursowych

Wszystkich zainteresowanych prezentacją z warsztatów dla uczestników II edycji projektu "W poszukiwaniu świadka historii" prosimy o wysłanie prośby na adres mailowy kontakt@deportacje45.pl a w odpowiedzi zwrotnej wyślemy prezentację. 

Jednocześnie przypominamy, iż tegoroczna tematyka prac konkursowych musi być skoncentrowana wokół świąt, które świadkowie historii pamiętają z okresu II wojny światowej.

Uwaga dla uczestników: porozmawiaj ze świadkiem historii na temat jednego święta, które zapamiętał ze swojej przeszłości. Skup się na przedziale czasowym związanym z II wojną światową np. sposobach obchodzenia Bożego Narodzenia w okresie II wojny światowej. Możesz tematem rozmowy uczynić święto z listy zaproponowanej przez organizatora, lub  skupić się na innym święcie zapamiętanym przez świadka.
Przykładowe święta:
święta państwowe i narodowe: obchody rocznicy odzyskania niepodległości, uchwalenia Konstytucji 3 Maja, inne ciekawe
święta religijne: Boże Narodzenie, Nowy Rok, czas świąteczny wielkanocny, Boże Ciało, obchody Świąt Zmarłych, inne ciekawe
obrzędy i uroczystości rodzinne: ślub, chrzciny, komunia, pogrzeb, urodziny, imieniny, inne ciekawe
inne święta i zwyczaje: obchody kolędnicze, karnawał – zapusty,  obrzędy przywołania wiosny, obchody świętojańskie, andrzejki, dożynki, święta branżowe, inne ciekawe


Praca konkursowa składa się z: nagrania, karty wywiadu oraz zgody podpisanej przez świadka historii na udzielenie wywiadu (do pobrania na stronie www.deportacje45.pl w zakładce 'edukacja'). Prace należny dostarczyć do 12 listopada do Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku, ul. św. Wojciecha 118, 41-922 Radzionków, mail: kontakt@deportacje45.pl. Autorzy prac dostarczonych do organizatora do 6 listopada br. otrzymają informacje o ewentualnych błędach formalnych i otrzymają szansę ich skorygowania. Prace dostarczone po 6 listopada, w których stwierdzone zastaną błędy formalne nie będą podlegały dalszej ocenie przez jury. Wykaz błędów formalnych oraz sposób oceny opisany został w regulaminie projektu dostępnym na stronie www.deportacje45.pl w zakładce edukacja.

dodane: 22.10.2018, 00:11, aktualizacja: 22.10.2018, 00:12 / autor: Małgorzata Laburda

Partnerzy

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij