Promocja książki poświęconej deportacjom

7 kwietnia br. w budynku tworzonego Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku (stary dworzec kolejowy) przy ulicy św. Wojciecha 118 w Radzionkowie, odbędzie się promocja książki pt. „Wywózka. Deportacja mieszkańców Górnego Śląska do obozów pracy przymusowej w Związku Sowieckim w 1945 roku. Faktografia – konteksty – pamięć”, pod redakcją Sebastiana Rosenbauma i Dariusza Węgrzyna z Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Publikacja została wydana przez oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, Urząd Miasta Radzionków oraz Muzeum w Gliwicach.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00 wprowadzeniem dra hab. Adama Dziuroka – Naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu – wstęp wolny.

dodane: 26.03.2014, 11:38 / autor: TDcom

Partnerzy

Zadanie pn. „Zakup gablot i systemów wystawienniczych w celu wzbogacenia oferty Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie” dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij