Ogólnopolska konferencja naukowa "Polska Ludowa w edukacji historycznej i obywatelskiej"

Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku oraz Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego organizują konferencję naukową pt.: „Polska Ludowa w edukacji historycznej i obywatelskiej”, która odbędzie się 30 listopada br.  o godzinie 10.00 w Centrum Dokumentacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku przy ul. św. Wojciecha 118 w Radzionkowie. Konferencja adresowana jest do nauczycieli historii, wos-u i innych osób zainteresowanych tematyką.

Podczas konferencji w gronie ekspertów (przedstawicieli wielu polskich środowisk akademickich i naukowych) zajmujących się edukacją oraz badaniami nad okresem Polski Ludowej zastanowimy się, jak we współczesnej szkole i poza nią zajmować się tą problematyką. Jednym z celów spotkania będzie zaprezentowanie metod i środków dydaktycznych przydatnych nauczycielowi podczas realizowania tematyki Polski powojennej.

Udział w konferencji należy zgłosić do 24 listopada telefonicznie 32 307 35 36, lub mailowo: m.laburda-lis@deportacje45.pl. Po zakończeniu konferencji zapraszamy do zwiedzania stałej wystawy w Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku.

dodane: 06.11.2017, 10:51, aktualizacja: 06.11.2017, 11:11 / autor: Małgorzata Laburda

Partnerzy

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij